Kauno lankininkai

Apie šaudymą

Šaudymas iš lanko – taiklumo ir susikaupimo reikalaujanti olimpinė sporto šaka. Tikslas – pataikyti strėles į tolimą taikinį. 

Šaudymas iš lanko – tik filmuose atrodo labai paprastai. Ir nors pradmenis įgyti nėra sunku ir užtrunka nedaug laiko, bet norint būti sėkmingu sportininku, lankininkai savo įgūdžius formuoja ir tobulina metų metus.

Ši sporto šaka:

Pagrindiniai lankų tipai

Lietuvoje yra šaudoma visais lankų tipais: olimpiniu (recurve), skriemuliniu (compound) paprastuoju (barebow). Entuziastai norintys pasinerti į senovę šaudo tradiciniais (longbow) lankais.

Ilgasis lankas

arba “Longbow” – ilgas, siauras ir mažai besilenkiantis lankas, turintis vientisą konstrukciją. Tokie lankai buvo naudojami viduramžiais, o šiandien dažniausiai sutinkami 3D disciplinoje.

Paprastas lankas

arba “Barebow” – pagrindinis lanko stilius, nuo kurio pradeda dauguma lankininkų. Šaudant iš šio lanko nesinaudojama papildomais priedais, kurie padeda nusitaikyti arba stabilizuoti šūvį.

Olimpinis lankas

arba “olimpic recurve bow” – vienintelis naudojamas Olimpinėse žaidynėse. Tai yra tas pats paprastasis lankas, tik su papildomais priedais: klikeriu, taikikliu, stabilizatoriais ir kita.

Skremulinis lankas

arba “Compound bow” – moderniausias lankų tipas, kuris turi trosus, skriemulius ir veikia svirties sistemos pagalba. Nors Lietuvoje medžioti lankais draudžiama, bet pasaulyje dažniausiai medžiojama būtent šio tipo lanku, dėl jo kompaktiškumo ir tikslumo.

Pagrindinės šaudymo iš lanko rugtys

Šaudymas lauke

Tai bene smagiausia šaudymo rungtis, suaugusieji (nuo 20m.) šaudo iš 70 m. atstumo, į 122 cm dydžio taikinį.

Šaudymas patalpose

Ši rungtis šaudoma žiemą iš 18m. atstumo į nedidelį 20 cm dydžio taikinį, kurio centras (10 balų) yra 4 cm pločio, siekiant išvengti strėlių daužymo į tokį mažą taikinį, šaudoma į tris skirtingus taikinius (triple target).

Nuorodos